Megszólalt a Nigerből hazahozott magyar: “Túlzás, hogy kimenekítettek”
Egyedüli magyar volt az afrikai országban, hazajutása pluszköltségeit neki kell állnia.
Egyedüli magyar volt az afrikai országban, hazajutása pluszköltségeit neki kell állnia.
Az egykori francia gyarmaton elkövetett puccs miatt már regionális háború fenyeget Nyugat-Afrikában.
A Nigerrel szomszédos Maliban és Burkina Fasóban az utóbbi években több katonai puccs is történt, a régió nagyon instabil és a Wagner-csoport is aktív a térségben.
A Wagner vezetője és Oroszoroszág elnöke június 29-én találkoztak egymással Moszkvában.
Putyin egykori szövetségese lázadása után elhagyta Oroszországot – néhány órával azután, hogy az orosz elnök a lázadók büntetését ígérte meg.
Újra kaotikus helyzet alakult ki Afrika egyik legnagyobb országában: három év alatt a harmadik olyan konfliktus bontakozott ki az ország katonasága és a civilek között, ami pillanatok alatt polgárháborúhoz vezethet és olybá tűnik, hogy nem lesz olyan nagyhatalom, ami ezt megakadályozza.
Vasárnap katonai puccsot hajtottak végre a nyugat-afrikai Guineában. Az elnököt fegyveresek őrzik, a katonaság vezetője pedig szenvedélyes beszédet mondott. Az ország mintha velük érezne, ám az ország jövője szempontjából a legfontosabb kérdés még megválaszolatlan.
Mianmarban még mindig tartanak a tüntetések a puccs után. Az országban szinte teljesen leállt az internetszolgáltatás.
A kormány kérése után elérhetetlenné vált Mianmarban a Facebook, valamint a cég különböző szolgáltatásai, miután a katonai puccs hatására a felhasználók az ellenállás jelképét kezdték el terjeszteni a közösségi oldalon. A döntés jelen állás szerint vasárnapig marad érvényben.
Khing Hnin Wai a szokásos edzővideóját forgatta, miközben Mianmarban tíz év után újra átvette a hatalmat a hadsereg.